Keratínová maska na vlasy: Ktorá je najlepšia? ZHRNUTIE TOP PRODUKTOV

Keratín je najdôležitejším stavebným prvkom vlasov, vďaka ktorému sú vlasy zdravé a silné. Keď sa hladina keratínu znižuje, vlasy začínajú vyzerať postupne horšie a horšie, sú poškodené, lámu sa, štiepia a vonkajšia vrstva vlasu sa stane pórovitou. V dôsledku toho vlasy strácajú lesk a vyzerajú matne. Nedovoľte, aby vaše vlasy takto dopadli! Zlepšite ich kvalitu s pomocou dobrých produktov. Udržiavajte ich silné tým, že im budete stále prostredníctvom dobrej masky dodávať keratín. Viete, aká keratínová maska funguje najlepšie? Nepotrebujete sa zaoberať hľadaním. Pozrite si náš rebríček.

Prečo sa hladina keratínu vo vlasoch znižuje?

Hladina keratínu zvyčajne klesá kvôli používaniu nevhodných vlasových produktov, nesprávnej starostlivosti o vlasy (mechanické poškodenie, ťahanie, šklbanie, šúchanie), chemickým procedúram, farbeniu, melíru, atď.

Stav vlasov sa zároveň môže zhoršovať kvôli nezdravej strave, stresujúcemu životnému štýlu, liekom alebo podmienkam počasia. Najväčším nepriateľom vlasov je, samozrejme, horúci styling, sušenie fénom (s použitím horúceho vzduchu) a produkty, ktoré obsahujú škodlivé ingrediencie. Všetky faktory spôsobujú nedostatok keratínu, kvôli čomu sa vlas rýchlo láme a vyzerá horšie.

Prečo je keratín pre vlasy esenciálny?

Už sme hovorili o tom, že nedostatočné množstvo keratínu zhoršuje stav a vzhľad vlasov. Keďže vlasy sú zložené z keratínu, musia byť zdravé, odolné a krásne. Dostatočné množstvo keratínu tiež znamená hebkosť, lebo vonkajšia kutikula nemá pórovité diery.

Keratín je proteín, ktorý je esenciálny pre vlasy a nechty. Je súčasťou vonkajších a vnútorných vrstiev vlasov, lebo sa nachádza v kôre aj v kutikule. Produkujú ho vlasové folikuly. Vďaka nemu sú vlasy zdravé a odolné a tiež je plný aminokyselín, ktoré zabezpečujú správny rast vlasov (glycín, alanín, cysteín).

Ako doplniť vlasom keratín?

Do svojho arzenálu produktov vlasovej starostlivosti si musíte pridať nejaké prípravky s obsahom keratínu. To je jediný efektívny spôsob, ako zaplátať poškodené vlasy. Molekuly keratínu vyplnia pórovité diery a vyhladia vonkajšiu vrstvu kutikuly. Najlepší nosič keratínu je maska na vlasy, pretože ju nechávate na vlasoch dostatočne dlho, a to jej umožní pracovať a opraviť poškodenie vlasu.

Ako si vybrať najlepšiu masku na vlasy?

Nemusíte prehľadávať všetky beauty blogy a tráviť hodiny porovnávaním veľkého množstva produktov. My sme to urobili za vás! Urobili sme analýzu ingrediencií, účinkov, recenzií, atď., aby ste si jednoducho vybrali tú najlepšiu keratínovú masku na vlasy. Predstavujeme vám top produkty, ktoré majú pre vlasy naozajstné benefity. Zistite, ktorá maska by sa mala stať súčasťou vašej vlasovej rutiny. Prečítajte si hodnotenia a zaobstarajte si tú najlepšiu masku na vlasy s keratínom.

Kde si kúpiť dobrú keratínovú masku na vlasy?

Kadernícke salóny majú v ponuke veľa profesionálnych masiek na vlasy, ale sú drahé kvôli vysokej marži. Ak sa chcete vyhnúť preplácaniu, pozrite sa, či má daný produkt aj oficiálnu webovú stránku, lebo keď nakupujete priamo od výrobcu, tak si môžete byť istí, že má najlepšiu cenu a rôzne zľavy.

NAJLEPŠIE KERATÍNOVÉ MASKY NA VLASY: ZHRNUTIE TOP PRODUKTOV

NANOIL KERATIN HAIR MASK 300 ml

NANOIL KERATIN HAIR MASK

Najlepšia maska na vlasy s obsahom vysokokvalitného keratínu a obohatená o pantenol: ďalšiu základnú ingredienciu na udržiavanie krásnych a zdravých vlasov. Recenzentky hovoria, že konečne našli masku, ktorá naozaj funguje a má férovú cenu za top kvalitu a úžasné účinky. Nanoil Mask nielenže rekonštruuje vlasy, ale tiež ich posilňuje, zlepšuje ich textúru a robí vlasy hladšími, jemnejšími a lesklejšími. To sa udeje už po prvej aplikácii! Nanoil nám dáva šancu urobiť si domáce salónové ošetrenie. Recept na úžasné vlasy od Nanoilu? Použite masku raz týždenne a nechajte ju pôsobiť 20 minút, aby ste získali odolné, zdravé pramene vlasov, ktoré každého ohúria.

Nanoil webová stránka: www.nanoil.sk

KEUNE CARE KERATIN SMOOTH MASK 500 ml

Táto drahá maska má vyhladzujúci efekt a je vhodná na jemné alebo normálne vlasy, ktoré majú tendenciu sa zvlniť. Má aj hydratačný efekt. Okrem keratínu maska obsahuje aj provitamín B5 a bambucké maslo, odstraňuje krepovitosť vlasov a udržiava pod kontrolou statické poletujúce vlasy. Keune Care Mask navyše chráni pred extrémnymi teplotami. Produkt sa necháva na vlasoch pôsobiť len dve minúty… Je to dosť na opravu poškodenia?

PHYTO PHYTOKÉRATINE EXTRÊME EXCEPTIONAL MASK 200 ml

Keratínová maska od Phyto má vysokú cenu a jej balenie je malé, ale jednoznačne zlepšuje kvalitu oslabených vlasov a má viacero fanúšikov. Je vhodná na matné, suché a jemné vlasy, má krémovú textúru a jednoducho sa používa. Maska obsahuje rastlinný keratín vyrobený z 18 aminokyselín, ktoré imitujú skutočný keratín. Maska je obohatená o vzácne sapotové maslo, ktoré funguje podobne ako bambucké maslo a baobabový olej, ktorý udržiava vlasy hydratované.

GLOBAL KERATIN DEEP CONDITIONER 200 ml

Ďalší efektívny kondicionujúci produkt je v malej veľkosti a bohužiaľ, veľmi drahý, čo odrádza mnohých ľudí. Oplatí sa používať tento drahý produkt, ktorý sa rýchlo minie? Global keratin maska obsahuje špeciálne navrhnutú zmes vitamínov a peptidov. Je určená na vlasy, ktoré stratili lesk a zoslabli. Keratin a Juvexin Complex vyživuje a robí vlasy odolnejšími voči poškodeniu.

SAPHIRA KERATIN MINERAL MUD 250 ml

Malá veľkosť, pomerne vysoká cena, ale celkom dobrý účinok na vlasy. Saphira masku sa oplatí spomenúť. Samozrejme, keratín je ingredienciou, ktorú v produktoch hľadáme a v tomto produkte ju môžeme nájsť, ale nie je to hlavná zložka. Minerály (26 druhov!) z Mŕtveho Mora hrajú kľúčovú rolu v maske, ktorá vyživuje, udržiava dostatočnú hladinu vlahy vo vlasoch a má posilňujúci efekt.

LANZA KERATIN HEALING OIL INTENSIVE HAIR MASQUE 210 ml

L’Anza Keratin Healing Oil je ďalším drahým produktom malej veľkosti. Stále má však pre vlasy mnoho benefitov. Rýchlo im dodá zdravý lesk a zlepšuje akýkoľvek typ vlasov, hlavne poškodené, suché, tuhé vlasy. Vďaka výnimočným ingredienciám L’Anza Keratin Healing Oil vyniká. Okrem keratínu obsahuje olej z katránu etiopského, olej z kávových zŕn, acai olej a olej zo semien babassu. Receptúra je skvelá pre drsné, nepoddajné alebo matné vlasy. Oleje chránia pred poškodením a pomáhajú s krepovitosťou vlasov, pričom proteíny obnovujú poškodené vrstvy vlasov.