Ako vytvoriť maskovacie líčenie?

Strata farby, tmavé kruhy okolo očí, žilky – tiež máte takéto problémy s pokožkou? Ak áno, potom by ste rozhodne mali zistiť ako si vytvoriť maskovací make-up. Pomôže vám zakryť všetky nedokonalosti a dodá vašej pleti prirodzený a krásny vzhľad.

Ako si zvoliť správny odtieň podkladovej vrstvy?

Toto je základná znalosť pri líčení a pravidlo číslo jedna pri make-upe. Výber odtieňa podkladovej vrstvy určuje výsledný efekt. Ako si potom vybrať taký, ktorý nám vyhovuje? Vaša podkladová vrstva by mala byť jeden alebo dva odtiene svetlejšia ako odtieň vašej pokožky. Je dôležité sa uistiť či perfektne splýva s pleťou – musíte si to overiť. Ako na to? Práve pri tomto robí väčšina žien obrovskú chybu, pretože sa rozhodujú na základe odtieňa pokožky na zápästí! Je jasné, že podkladovú vrstvu nebudete nosiť na tejto časti tela. Mali by ste skontrolovať jej odtieň na pokožke čeľusti alebo brady. Naneste malé množstvo podkladovej vrstvy v rôznych tónoch a počkajte pár minút. Počas tejto doby by sa mal produkt spojiť s farbou vašej pokožky. Zvoľte si tú, ktorá je najmenej výrazná na vašej koži.

Typ pleti vs. podkladová vrstva

Rovnako dôležité je zladiť podkladovú vrstvu k typi pleti. Prečo? Nie je to len o peknom efekte. Záleží aj na vašom zdraví. Podkladová vrstva by mala mať také vlastnosti, ktoré vyhovujú potrebám vašej pleti. Takže hydratujúca podkladová vrstva je najlepšia pre suchú a citlivú pokožku a podkladová vrstva bez olejov je najlepšia pre mastnú a aknóznu pokožku. Ak si ju nevyberiete správne, môže sa u vás vyskytnúť podráždenie pokožky, vyrážka a suchá koža.

Čím menej, tým lepšie

Ak si myslíte, že čím viac podkladovej vrstvy nanesiete, tým lepšie, tak ani neviete, ako sa mýlite! Hrubý nános podkladovej vrstvy výrazne oddelí tvár od línie čeľuste, zozbiera sa v póroch, vytvorí nepekné škvrny a urobí vás staršou. Na zakrytie nedokonalostí potrebujete len malé množstvo dobre podkladovej vrstvy. Na jednotlivé pupienky a vyrážky naneste korektor.

Korektor

Podkladová vrstva je len jedným z produktov, ktoré používame pri maskovacom líčení. Tiež budete potrebovať korektor, o jeden odtieň svetlejší ako vaša podkladová vrstva. Korektor vám pomôže zakryť všetky tmavé kruhy okolo očí, žilky, pupienky a vyrážky. Textúru korektoru by ste mali zvoliť podľa typu vašej pokožky, ročného obdobia a typu podkladovej vrstvy. Je dôležité, aby sa všetky kozmetické prípravky perfektne zhodovali s vašou pleťou, aby vyzerala dokonalo.

Ako vytvoriť trvajúci maskujúci make-up?

Najlepším spôsobom je naniesť priesvitný alebo zmatňujúci púder. Oba sa zjednotia s podkladovou vrstvou a farbou pokožky. Väčšina púdrov obsahuje mnoho minerálov, vitamínov a živín, ktoré vám môžu pomôcť s nedokonalosťami a výrazne zmeniť váš výzor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *