Japonská manikúra – Regeneračné ošetrenie poškodených nechtov

Japonská manikúra je kultúrnou tradíciou krajiny čerešňových kvetov už viac ako 400 rokov. Najprv túto metódu používali len japonskí aristokrati, potom bežní obyvatelia Japonska a teraz je tento trend známi po celom svete. Toto meno môže byť zavádzajúce, pretože skôr ako štylistická metóda, je to vyživujúce ošetrenie. Čo je japonská manikúra? Pre koho je odporúčaná?

Japonská manikúra je výnimočným ošetrením s vyživujúcimi prípravkami vo forme lakov na nechty. Japonská manikúra je periodická a pravidelná procedúra masírovania nechtov, správne zvolenými výživnými látkami. Hlavnou zložkou týchto výživných nechtových masiek je peľ, obohatený o vitamíny (A,D a E). Dodatočne v spojive pre japonskú manikúru nájdeme prášok oxidu kremičitého z Japonského mora, ktorý obsahuje veľké množstvo keratínu. Kombinácia všetkých zložiek by mala účinne vyživiť a regenerovať aj extrémne poškodené nechty.

Japonskú manikúru môžeme vytvoriť aj u mužov aj u žien, pretože nezanecháva žiadnu farbu, ale zaručuje výživu do hĺbky. Procedúra sa vykonáva na vyčistenom nechte a (čo je plus) môžete si ju urobiť aj sami v pokoji vašich domovov. Tajomstvom japonskej manikúry je výživná metóda vtierania peľu. Voskové spojivo, obohatené o zvyšok ingrediencii, sa vtiera do nechtu pomocou prírodných pilníkov. Jednorazové ošetrenie by sa malo ukončiť zozbieraním zvyšného púdra pomocou jemného kúsku zamatu – mal by zafixovať všetky látky v štruktúre nechtu.

Účinné použitie výživných vlastností čelieho vosku, vitamínov a oxidu kremičitého vám dodá výsledky len s pravidelným vtieraním. Viditeľné efekty uvidíte viac menej po 40-tich minútach ošetrenia, ktoré by sa mali opakovať 4-krát v 2-3 týždňových prestávkach. Je to veľkým plusom japonskej manikúry, pretože štandardné vyživujúce ošetrenia sa musia vykonávať oveľa častejšie.

Nanešťastie, existujú tiež kontraindikácie proti používaniu japonskej manikúry. Táto metóda musí byť vykonaná na dobre okysličených nechtoch. Práve preto ženy, ktoré pravidelne nosia akrylové alebo gélové nechty, nebudú môcť zažiť blahodarné účinky japonskej manikúry. V ich prípade je potrebná pár týždňová prestávka medzi ďalšou štylizáciou nechtov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *