Rozptýlenie mýtov o hybridnej manikúre

Popularita hybridných manikúr sa spája s vytvorením mnohých nepravdivých teórii a nesprávnych údajov, ktoré sú s nimi spájané. Hybridná manikúra má svojich zástancov aj neprajníkov a presne tak vznikajú rozdiely v názoroch v živote. Je čas sa so všetkými mýtmi o hybridnej manikúre vysporiadať a poskytnúť o nej jasné informácie. Tu sú štyri mýti o hybridnej manikúre. Poznáte ich? Alebo ste im možno aj verili?

MÝTUS 1. Hybridná manikúra poškodzuje nechtové lôžko

Skúsili ste hybridnú manikúru a vaše nechty po nej zoslabli, sú krehké a veľmi poškodené? Myslíte si, že je to všetko kvôli hybridnej manikúre? Nesprávne. Dobre prevedená hybridná manikúra nepoškodzuje nechtové lôžko. Škody sa môžu objaviť len vtedy, ak je manikúra prevedená nesprávne. Nepotrebné oprášenie nechtového lôžka pred nanesením laku na nechty, odstránenie laku na nechty pilníkom (namiesto rozpustenia), nízka kvalita laku na nechty od neznámej značky – všetko to má škodlivý vplyv na nechty. Niet divu, že po takto neschopne prevedenom ošetrení sú vaše nechty zaťažené. K škodám nechtového lôžka prispieva aj…ďalší mýtus.

MÝTUS 2. Hybridná manikúra sa môže nosiť nonstop

Každý necht potrebuje nejaký čas na odpočinok od hybridnej manikúry a regeneráciu. Profesionál, ktorý vykonáva ošetrenie nechtov vám oznámi, že nechty si musia od hybridnej manikúry odpočinúť. Odporúča sa urobiť si 2-3 týždňovú prestávku, počas ktorej je potrebná správna výživa nechtového lôžka napr. kalciom, preínmi alebo olejmi (veľmi dobre funguje jojobový olej). Tiež sa odporúča počas prestavky ošetrovať ruky japonskou manikúrou a parafínovými maskami na ruky.

MÝTUS 3. Hybridná manikúra nemusí byť drahá

Originálny hybridný lak na nechty nezaťažuje lôžko, pretože nemusíte oprášiť nechtové lôžko. Odstránenie pôvodnej hybridnej manikúry tiež nie je problémom, pretože vrstva laku na nechte sa rozpustí takmer úplne po 3-5 minútach. Produkty, ktoré len imitujú hybridné, si vyžadujú oveľa viac práce a poškodzujú nechtové lôžko už po jedinou použití. Takže, hybridná manikúra nemôže byť lacná, pretože potom dostanete produkty nižšej kvality, ktoré ani nebudú pripomínať originál.

MÝTUS 4. Hybridná manikúra sa dá odstrániť doma

Odstránenie hybridnej manikúry je momentom, kedy sú nechty najviac náchylné na poškodenie. Nesprávne odstránenie hybridnej manikúry može veľmi silno narušiť štruktúru nechtov a poškodiť ich. Je náročné si odstrániť hybridnú manikúru a všetky narúšacie metódy ako – pilníkovanie, zoškrabovanie, drvenie a lúpanie laku na nechty – môžu veľmi poškodiť nechtové lôžko. Práve preto je najlepšie nechať odstránenie hybridnej manikúry na profesionála.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *