Druhý život balenia kozmetiky

Niektorí ľudia zbierajú známky, iní futbalové kartičky. Ženy najčastejšie zbierajú kozmetiku a štetce na líčenie. Avšak, sú ľudia, ktorí tiež zbierajú balenia od kozmetiky. Ako ich môžeme využiť a ako vyzerá ich druhý život?

Fľaštičky od tonika a micelárnej vody sa dajú využiť pre podomácky vyrobené emulzie na vlasy a inú kozmetiku. Zvyčajne majú tieto fľašky zátku, viečko alebo malú dieru, ktorý uľahčuje dávkovanie. Nanesenie produktu na ruku a potom na pokožku hlavy sa stáva preto veľmi jednoduché. Ba čo viac, veľkosť fľašiek je perfektná pre doma vyrobenú kozmetiku, pretože jej dátum spotreby je dosť limitovaný. Malé fľašky sa dajú využiť aj počas cestovania. Nezaberú vám v kozmetickej alebo príručnej taške veľa miesta a čo je ešte dôležitejšie, vojde sa do nich dosť tekutiny pre víkend strávený mimo s vašimi kamarátmi.

Balenia s pumpičkou a rozprašovačom sú veľmi praktické. Môžeme do nich naliať nejaký krém alebo sprchový gél pre pohodlnejšie použitie. Pumpička, ako aj rozprašovač, presne nadávkuje kozmetiku. Pre kúpeľ a umytie tváre vám zvyčajne vystačí jedna dávka. Naviac sú balenia s rozprašovačom vynikajúce pre doma vyrobené postreky na vlasy a tvár.

Fľašky s kvapkadlom sú ďalšou užitočnou vecou. Môžu sa vám zísť pri aplikácii olejov na vlasy a pokožku tváre. Môžete preliať kozmetický olej z veľkej fľašky do malej s kvapkadlom, pričom takýto aplikátor vám uľahčí získavanie kozmetiky. Je dôležité nájsť správnu fľašku s funkčným kvapkadlom.

Malé balenia po očných tieňoch, očných krémoch a korektore sú vždy užitočné. Vo všobecnosti sú to zvyčajne malé a veľmi pekné nádobky. Dozaista sa do nich nezmestí veľké množstvo novej kozmetiky, ale zase sa dokonale vojdú do každej kozmetickej tašky alebo do vrecka tašky. Do nádobiek môžete dať doma vyrobený lesk na pery, píling na pery alebo štras na nechty.

Nechajte si balenie od púdru so sitom dlhšie. Niektoré púdre majú hrozné balenia – plastické, málo kvalitné, kedy sa viečko často špiní. Preto by sme mali zobrať náš obľúbený púder a vložiť ho do balenia, vyrobeného z pevných materiálov. Ešte lepšie ak má toto balenie sitko. Tento malý prvok vám uľahčí líčenie a udrží čistotu v kozmetickej taštičke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *