Farebná korekcia alebo kontúrovanie a lá klaun – čo je to?

Kontúrovanie nie je až takou novou technikou líčenia, avšak, len v poslednom čase si medzi ženami získava na popularite, ktoré sa líčia len na špeciálne udalosti. Minulý rok bol celý o strobingu (svetlé kontúrovanie) a tradičnom kontúrovaní bronzerom. V poslednom čase sa čoraz obľúbenejšia stáva takzvaná farebná korekcia. Čo je to kontúrovanie a lá klaun? Ako funguje farebná korekcia?

Farebná korekcia, ako tomu napovedá už samotný názov, je kontúrovanie s farbou. Aby sme tak urobili, namiesto tradičných bronzerov, používame farebné korektory. Táto metóda perfektne zvýrazňuje prirodzené črty tváre a zakrýva všetky nedokonalosti pokožky. Ako funguje? Súčasne nanášame korektory v rôznych farbách, čo záleží od potrieb našej pleti. Na časti, ktoré zvyčajne zvýrazňujeme (stred čela, mostík nosa, líca) nanesieme korektor v zelených a žltých odtieňoch. Zelený korektor je tiež skvelý na zakrytie vyrážok a začervenania. Okolo očí nanášame oranžový korektor alebo červený, ak máte veľké tmavé kruhy okolo očí. Na časti, ktoré obyčajne stmavujeme, nanášame béžový alebo hnedý korektor. Na vrch čela dajte fialový korektor a na lícach urobte ružové kruhy pre vytvorenie efektu červene.

Dá sa efekt kontúrovania tváre dosiahnuť použitím farieb? Vlogeri o líčení nás uisťujú, že to je možné. Farebná korekcia by mala byť účinná, prirodzená a ľahšia pre našu pleť. Všetko to závisí od správneho umiestnenia farieb, a následného rozmazania dostratena (najlepšie s beauty blender) tak, aby sa ich okraje dokonale prelínali s pokožkou a vytvoril sa efekt prirodzeného rozmazania. Najdôležitejšou časťou kontúrovania je rozmazanie farieb, až kým sa nestratia v pokožke a my nedosiahneme prirodzený efekt.

Odkiaľ pochádza nápad používania korektorov namiesto podkladových vrstiev, bronzerov a zvýrazňovačov? Farebná korekcia je trendom, ktorý začala 17-ročná vlogerka z kanála Tiana Cosmetics, Tiana pochádza z Vancouvera. Tiana testuje kozmetiku, vytvára návody na líčenie a vyučuje líčenie. V jednom jej videu predstavila alternatívnu metódu k tradičnému, ťažkému kontúrovaniu; použila len farebné korektory. Tiana takto dokázala, že farebná korekcia môže jednoducho nahradiť hrubé vrstvy nanesených podkladových vrstiev, bronzera a zvýrazňovača.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *