Kozmetické triky, ktoré uľahčia život každého dievčaťa

Nanášanie si make-upu je časovo náročné, čo môže potvrdiť každé dievča. Našťastie pre nás, existujú triky pre líčenie, ktoré dokážu uľahčiť náš život. Poďme zistiť ako si pripevniť umelé mihalnice, vyčistiť štetce na make-up a prevziať moc nad našimi vlasmi.

Ako si pripevniť umelé mihalnice?

Pripevňovanie všetkých tých pásikov vytvára veľa problémov. Niekedy ich nedokážeme správne „vytiahnuť“ a napasovať k tvaru viečka. Z jednej strany priliehajú ku pokožke, ale na druhej strane vytrčajú z línie. Čo s tým môžeme urobiť? Rozstrihnite pásik umelých rias na dva alebo tri kusy a pripevnite ich samostatne. Musíme sa uistiť, že všetky kusy sú dosť blízko vedľa seba. Ak to nebude fungovať, potom k nim pridajte nejaké individuálne umelé riasy.

Ako skrotiť naše vlasy?

Nové vlasy, ktoré rastú na línii vlasov, nie sú také poddajné ako dlhšie vlasy. Ak ich chcete učesať, potom použite starú (ale čistú) zubnú kefku, na ktorej je lak na vlasy. Zachovanie kučier je ďalším problémom, ktorému musia čeliť dievčatá. Dajú sa zvládnuť dvoma spôsobmi. Prvý hovorí o tom, že si musíte nasprejovať ruky lakom na vlasy, a potom jemne prečesať vlasy prstami a rukami. Ďalšie riešenie je trochu komplikovanejšie a časovo náročnejšie. Naneste na vlasy trochu stylingového gélu a nakloňte sa nad misku s horúcou vodou. Počkajte, až kým vám vlasy nezosilnejú nad parou.

Čo robiť v dôsledku prebytku očného tieňa?

Ak si chcete prepúdrovať miesta, kde vám popadal očný tieň, potom len použite lepiacu pásku. Obmotajte si ju okolo prstov a lepivou stranou pozbierajte prebytočný očný tieň z vašich líc. Rovnaká technika bude fungovať aj pri prebytku očného tieňa na viečku, hlavne keď ste zle rozmazali farby alebo ste naniesli príliš veľa farebného očného tieňa. Lepiacu pásku môžete použiť aj na vyčistenie štetcov na make-up. Prejdite pár krát špinavými štetinami štetca po lepivej strane pásky, aby ste sa zbavili kozmetiky a prachu. A aké triky pri líčení používate vy?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *