Pre koho je klasická masáž?

Aspoň raz za život by mal každý navštíviť salón krásy kvôli masáži. Prečo? Dôvod je veľmi jednoduchý. Masáž je výnimočnou a medicínskou kúrou. Dokonale upokojuje telo a myseľ.

Klasická masáž je jedným z najpopulárnejších druhov masáže. Pôsobí na pokožku, podkožné tkanivo, svaly, kĺby a obehový a nervový systém cez manuálne ošetrovanie povrchu tela. Znamená to, že vďaka masáži, sa nielenže zlepší stav pleti, ale aj stav celého tela. Vo všeobecnosti môžeme odlíšiť dva typy klasickej masáže: všeobecnú a čiastočnú. Prvá z nich, všeobecná klasická masáž, súvisí s celým telom, ale čiastočná klasická masáž – len s vybranými časťami tela (horné a dolné končatiny, chrbát, hlava).

Klasická masáž má pozitívny vplyv na krvný obeh v kožných bunkách a urýchlenie bunkového metabolizmu, upravuje nervovú vodivosť, pomáha odstraňovať odumreté kožné bunky, okysličuje a vyživuje pokožku, ovplyvňuje imunitný systém tela, posilňuje kĺby a k nim spojené väzy, regeneruje tkanivá a svaly. Dodatočné má upokojujúce a utíšujúce schopnosti. Klasická masáž sa odporúča pre ľudí akéhokoľvek veku, pohlavia, typu pleti alebo tela. Poradiť sa s doktorom alebo masérom by mali ľudia, ktorých trápi vážna reumatická alebo kožná choroba.

Nie len salóny krásy, kozmetické salóny alebo kúpele ponúkajú masáže. Klasická masáž sa používa pri liečbe ortopedických a neurologických chorôb, ale aj mnohých iných. Pomáha uvoľniť napäté svaly, regenerovať kĺby a hydratovať pokožku. Na vykonanie medicínskej alebo klasickej masáže sú potrebné oleje, krémy alebo liečivé maste. Zložky v nich obsiahnuté sa budú rýchlejšie absorbovať, keď sa skombinujú so správnou technikou masáže. Naša pokožka a telo budú veľmi vďačné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *